نماز عبادی سیاسی جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ مصادف با ۲۵ محرم ۱۴۴۰

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین باشکوه نماز جمعه شهرامام(ره) با حضور مردم متدین و ولایت مدار به امامت حجت الاسلام والمسلمین احمد فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) درمصلای این شهر برگزار شد.

 

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در خطبه اول نماز جمعه شهرامام(ره) بعد از حمد و ثنای الهی و سفارش به رعایت تقوا و پرهیزگاری به جایگاه نماز در دین اشاره کرد و گفت: جامعه ای که بخواهد از فحشا و منکرات و مشکلات روحی و روانی و اجتماعی نجات پیدا کند باید متمسک به دین شود و یکی از پایه های دین نماز است.

وی گفت: خداوند در تمام صفاتی که برای بندگان خوب و انسان های مخبت و متواضع بیان کرده؛ صفت اقامه نماز و توجه به آن نیز بیان شده است.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: بعضی می گویند خداوند نیازی به نماز ما ندارد لذا برای چه باید نماز بخوانیم، باید گفت ما نیازمند به خداوند هستیم و خداوند را باید همیشه به یاد داشته باشیم، نماز می خوانیم تا ثابت کنیم به یاد پروردگاریم. خداوند به حضرت موسی(ع) می فرماید «وأقم الصلوة لذکری» یعنی نماز را بیاد من اقامه کن.

امام جمعه شهرامام(ره) گفت: البته نمازی، نماز است که انسان دائمی آن را به جا بیاورد اگر نماز دائمی شد انسان را از امراض روحی و اخلاقی نحات می دهد، در قرآن خداوند می فرماید انسان حریص و طمع کار آفریده شده است، اگر شری به او برسد کم حوصله و کم صبر است و اگر خیری به او برسد مانع رسیدن خیر به دیگران خواهد شد. مگر انسان هایی که اهل نماز دائمی هستند و وقتی انسان دائم الصلوة شد باید توجه به دیگران و فقراء داشته باشد لذا خداوند می فرماید آن نمازگزاران دائمی که در اموال آنها حقی برای سائل و محروم معلوم و مشخص شده و کسانی که روز قیامت و یوم الدین را واقعا قبول دارند و تصدیق می کنند.

خطبه دوم 

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در خطبه دوم نماز جمعه شهرامام(ره) ضمن سفارش مجددبه رعایت تقوای الهی به موضوعاتی اشاره کرد.

وی در اول خطبه از همه مردم و مسئولینی که در تشییع جنازه و مجلس ترحیم والده ایشان شرکت کردند تشکر کرد و گفت: از همه عزیزان و سروران محترمی که در این مصیبت تسلی خاطر ما بودند، علی الخصوص از حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد زاده مسئول شورای سیایت گذاری ائمه جمعه در استان و همچنین حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دزفول تشکر و قدر دانی می کنم.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به سالروز شهادت امام سجاد(ع) نیز اشاره کرد و مطالبی را بیان نمود.

وی به ۱۳ مهر سالروز هجرت امام خمینی(ره) از عراق به پاریس اشاره کرد و گفت: در پاریس امام به یک چهره انقلابی و بین المللی تبدیل شد و این هجرت باعث شد پاریس به کانون صدور افکار امام تبدیل شود.

امام جمعه شهرامام(ره) به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: نیروهای انتظامی ضامن امنیت و اقتدار کشور هستند و بازوان اقتدار زمامداران و مظهر حاکمیت هستند.

وی به سالگرد شهادت شهید سردار حسین همدانی نیز اشاره کرد و گفت: سردار همدانی حبیب مدافعان حرم نام گرفت، وی در پیروزی حزب الله و نیروهای مدافع ولایت و حریم ولایت برعلیه تکفیری ها و داعشی ها نقش مهمی را در منطقه ایفاء کرد.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به ۱۵ مهر روز روستا و عشایر اشاره کرد و گفت: مسئولین باید توجه بیشتری به روستا و عشایر داشته باشند تا فرهنگ روستا نشینی ازبین نرود.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام به عملیات ضربت محرم که بر علیه تروریستها انجام شد اشاره کرد و گفت: در یک و نیم سال گذشته سه مرتبه موشکهای بالستیک سپاه تروریستها و مقر آنها را در صدها کیلومتر دورتر از مرزهای ایران هدف قرار دادند که من جمله آنها مقر تروریستهای ملعون در منطقه آلبوکمال در شرق فرات در فاصله ۵۷۰کیلومتری هدف قرار داد، بازتاب مثبت این عملیات در داخل و تاثیر آن بر سیر نزولی قیمت دلار و ارز و طلا از نمادهای شاخص شرایط اجتماعی و سیاسی کشور در شرایط تشدید تحریمها و جو رسانه ای دشمن است.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم شب خاطره دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: باید به فرمایشاتی که حضرت آقا فرمودند دقت ویژه شود و دستوراتی که دادند به کار گرفته شود.
5 + = 13