نماز عبادی سیاسی جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

 به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین باشکوه نماز جمعه شهرامام(ره) با حضور مردم متدین و ولایت مدار به امامت حجت الاسلام والمسلمین احمد فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) درمصلای این شهر برگزار شد.

 

  خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) در خطبه اول نماز جمعه امروز شهرامام(ره) به مساله محبت به دنیا و آخرت اشاره کرد و گفت: طبق فرمایش پروردگار در قرآن کریم؛خداوند دنیا را به کسی که از او طلب کند خواهد داد ولی گاهی چنین افرادی خسارت هم‌ در دنیا و هم‌ در آخرت خواهند دید.

خداوند در سوره بنی اسرائیل آیه شریفه ۱۸ الى ۱۹ می فرماید «من کان یرید العاجله عجلنا له فیها ما نشاء لمن نرید ثم جعلنا له جهنم یصلاها مذموما مدحورا / ومن اراد الاخرة وسعى لها سعیها و هومؤمن فاولئک کان سعیهم مشکورا» هر کس دنیای زودگذر را بخواهد هرچه را ما برای هر که بخواهیم به سرعت در همین دنیا به او خواهیم داد، آن گاه درحالی که شرمنده و طرد شده است از رحمت خداوند وارد دوزخ خواهد شد و کسانی که آخرت را در حالی که مؤمن هستند بخواهند و برای آن تلاش کنند، زحمت و تلاششان را به نیکی قبول خواهیم کرد و پاداششان خواهیم داد.

امام جمعه شهرامام(ره) بیان کرد در این آیات بیان شده هر چه خدا اراده کند در دنیا به شخص داده خواهد شد، نه هر چه دلش بخواهد و باز چنین بیان شده که شرط رسیدن به آخرت، تلاش برای آن و داشتن ایمان است.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت:حضرت علی(ع) درباره دنیا و آخرت سخنان فراوانی را بیان فرموده که به چند حدیث و روایت از آن حضرت اشاره خواهم کرد؛

حضرت می فرماید: «ألدنیا لمن ترکها وألاخرة لمن طلبها» دنیا برای کسی است که آن را ترک‌ کند و آخرت برای کسی است که آن را طلب نماید.

و می فرماید «مثل الدنیا کظلک ان وقفت وقف وان طلبته بعد، الدنیا معدن الشر و محل الغرور» مثل دنیا همچون سایه تو می باشد اگر ایستادی می ایستد و اگر دنبالش کنی دور می شود، دنیا معدن بدی و شرارت و جایگاه فریب است.

امام جمعه شهرامام(ره) در ادامه گفت نتیجه این فرمایشات این است که اگر انسان طالب آخرت باشد خداوند بهره او را از دنیا خواهد داد،پس نباید آنقدر دل به دنیا ببندیم طوری که آخرت را فراموش نمائیم، محبت بیش از اندازه به دنیا سبب فساد عقل و خرد خواهد شد.

حضرت علی(ع) فرموده «حب الدنیا یفسد العقل» محبت دنیا عقل را فاسد می کند. اگر انسان دنبال سعادت و رستگاری است، سعادت در طلب آخرت می باشد.

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین احمد فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) در خطبه دوم بعد از حمد الهی و فرستادن درود بر خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام و سفارش مجدد به رعایت تقوای الهی به مسائلى اشاره کرد.

وی در اول به مشکل و معضل وجود دام در شهرامام(ره) اشاره کرد و گفت: مدتها است که دیده می شود احشام در شهر آزادانه می چرخند و فضای شهری را خراب می کنند در پارکها و بلوارها متاسفانه روزانه شاهد وجود دام هستیم، صاحبان دامها بدانند که این یک نوع تجاوز به حقوق شهروندی می باشد و مسئولین امر باید با جدیت کامل پیگیر حل این مشکل باشند و دامدارانی که قانون را رعایت نمی کنند برخورد قانونی و مناسب داشته باشند، این خواسته همه شهروندان می باشد و مساله دیگر انتخاب شهردار برای شهرامام(ره) است که هنوز گزینه مناسبی مشخص نشده؛ برادران شورای اسلامی شهرامام(ره) سعی کنند که نبود شهردار زیاد طول نکشد و اینکه با در نظر گرفتن منافع شهر و مردم گزینه مناسب را انتخاب نمایند.

خطیب جمعه شهرامام(ره) در ادامه به گرانی افسار گسیخته در مملکت اشاره کرد و گفت: بعضی از مشکلات پیش آمده به خاطر بروز فساد در برخی دستگاه ها و به خاطر ناکار آمدی برخی مسئولان است که فقط به فکر نشستن پشت میز هستند. مسئولان بدانند مردم پای انقلاب و آرمانهای امام عزیز تا آخر ایستاده اند.

مردم انقلابی و ولایت مدار مطالباتی دارند:

۱٫عزل وزرا و مدیرانی که دراین مدت نتوانستند کارنامه خوبی ارائه کنند.

۲٫استفاده از افراد متدین و انقلابی و شجاع.

۳صادقانه با مردم سخن گفتن.

۴٫بسترهای ایجاد فساد باید بسته و برچیده شود.

امام جمعه شهرامام(ره) گفت: بعضی دلخوش به مذاکره با آمریکا هستند، باید گفت دلخوش نباشید، هدف آمریکا از مذاکره این است که از همه اصول و مبانی نظام اسلامی عدول کنیم و جدا شویم و این ممکن نیست. توسل به آمریکا نشانه ضعف و ناتوانی مسئولان است. امام(ره) ‌می فرماید با توسل به دامن آمریکا ضعف و ناتوانی خود را برملا نسازید.

وی گفت راهکار حل مشکلات، تکیه بر توان داخلی است نه توافق با آمریکا.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام به اهدافی از اهداف ترامپ از مطرح کردن مذاکره مستقیم اشاره کرد و گفت: ترامپ در اول خواست با ایران آنگونه که با کره شمالی برخورد کرد، برخورد نماید ولی دید به نتیجه نخواهد رسید، لذا مساله مذاکره مستقیم را مطرح کرد.

هدف ترامپ این است که جو روانی در جامعه ایجاد کند و القاء کند که حاظر به مذاکره با ایران است ولی خود ایران تن به مذاکره نمی دهد و اینکه به دنبال فرسایش کردن مساله مذاکره است. مذاکره برای مذاکره، ملاقات برای ملاقات و اینچنین مسایلی.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: متاسفانه بعضی عناصر از این طرح استقبال کرده اند، این عناصر واداده و جریان اصلاحات استقبالی که دارند نشانه ی درک ضعیف آنها نسبت به اتفاقات چند سال گذشته است.

وی به تشکیل ناتوی عربی نیز اشاره کرد و گفت: بعد از گذشت سه سال از گردهمائی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در کمپ دیوید، آمریکا به فکر تشکیل ناتوی عربی موسوم به (مسا) افتاده، ۸ کشور که ۶ کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند و ۲ کشور دیگر اردن و مصر می باشند که قرار است در آخر مهر ماه به واشنگتن دعوت شوند.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: اهداف از تشکیل ناتوی عربی، امنیت رژیم صهیونیستی و تداوم سلطه آمریکا در منطقه است. امروز خط مقدم مقابله با توطئه جدید آمریکا در دست دولت و دستگاه دیپلماسی می باشد.

وی به پیروزی عمران خان در انتخابان نخست وزیری پاکستان نیز اشاره کرد و گفت: این پیروزی فرصت خوبی است برای تعمیق روابط ایران و پاکستان، زیرا عمران خان رابطه و میانه خوب و خوشی با آمریکا ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام به بیست وپنجم ذی القعده روز دحو الارض اشاره کرد و گفت: این روز فرصتی برای توحید و خداشناسی می باشد.

وی به روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی نیز اشاره کرد و بیان داشت که آنچه اکنون تحت عنوان اعلامیه حقوق بشر مطرح است بیشتر حاصل کار و اقدام کشورهایی است که خود اصلی ترین ناقضان حقوق بشر هستند.

امام جمعه شهرامام(ره) به ۱۵ مرداد سال ۶۴ و همچنین ۱۸ مرداد سال ۸۸ سالروز شهادت سرلشکر خلبان عباس بابایی و امیر خلبان سید الاسراء حسین لشکری اشاره کرد و گفت: شهید بابایی الگوی اخلاق و رشادت و مردم داری بود و شهید لشکری شخصیتی که در دوران اسارت پای اهداف و آرمانهای مقدس نظام اسلامی و ولایت فقیه مردانه ایستادگی کرد و آخر الامر به علت رنجها و شکنجهایی که دیده و کشیده بود به شهادت رسید و لقب سید الاسرا را رهبری معظم به او دادند.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به ۱۴ مرداد سالروز شهادت سید حسین آیت نماینده مجلس اشاره کرد و گفت: شهید آیت کسی بود که برای گنجاندن اصل ولایت فقیه در قانون اساسی بسیار تلاش کرد و این نشانه بصیرت این شهید عزیز بود که متاسفانه توسط منافقین کوردل در مقابل منزل به شهادت رسید.

وی به حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی نیز اشاره کرد و گفت: ۲۲۰هزار نفر کشته شدند، این نشانه قساوت و شرارت آمریکا است.

امام جمعه شهرامام(ره) در پایان به بیست وسوم ذی القعده سالروز غزوه بنی قریظه اشاره کرد و گفت: درسی که از این غزوه مسلمانان باید بگیرند این است که نمی توان به دشمن و صهیونیسم اطمینان نکرد، زیرا بر عهد و پیمان خود پایبند نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در ادامه مطالبه مردم از مسئولین گفت: کدام یک از مسئولین و آقازاده هایی که حقوق نجومی گرفته اند، به مردم معرفی شدند؟ چرا آقازاده هایی که اقتصاد کشور را به هم ریخته اند معرفی نمی شوند، کسانی که خود را آقا زاده میدانند و به ریش ملت می خندند بدانند با سفره حرام و پر کردن شکم‌ از حرام و رعایت نکردن حقوق دیگران. آقا زادگی به وجود نمی آید شما حرام خورید، آقازاده ها شهدا و جانبازان هستند نه شماها که بر سر سفره حرام بزرگ شده اید.

مسئولین نباید به مردم دروغ بگویند وقتی یک مسئولی در تلویزیون ظاهر می شود و دروغ می گوید، ملت ما می فهمند راست و دروغ را تشخیص می دهند، بچه های ده ساله ما قدرت تحلیلشان بالا رفته که گاهی به بعضی از دروغگویان به جامعه می خندند.
+ 6 = 9