نمازعبادی سیاسی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

 به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین باشکوه نماز جمعه شهرامام(ره) با حضور مردم متدین و ولایت مدار به امامت حجت الاسلام والمسلمین احمد فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) درمصلای این شهر برگزار شد.

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در خطبه اول نماز جمعه امروز شهرامام(ره) به آیه شریفه ۵۸ از سوره احزاب اشاره کرد و گفت: خداوند میفرماید «والذین یؤذون المؤمنین والمؤمنات بغیر ماکتسبوا فقد احتملوا بهتانا واثما مبینا» و کسانی که مردان مؤمن و زنان مؤمنه را بی آنکه گناهی کرده باشند می آزارند. بهتان و گناه آشکاری را به دوش می کشند.

وی گفت: باید توجه کنیم انسانهایی که دیگران را مورد آزار قرار می دهند در اصل خدا و رسولش را مورد آزار قرار داده اند و یکی از نتایج آن عمل ناشایست خروج از رحمت پروردگار و گرفتار لعن خداوند و ملائکه شدن است و همچنین به عذاب الهی گرفتار خواهند شد. رسول اکرم(ص) در حدیثی چنین فرموده که هرکس مرد و زن مومنی را به او دروغ و بهتان ببندد و درباره او چیزی گفت که او انجام نداده و در وجود آن نیست، خداوند در روز قیامت او را بر تلی از آتش قرار خواهد داد تا وقتی که آنچه را گفته ثابت کند «من بهت مؤمنا او مؤمنة او قال فیه ما لیس فیه أقامه الله تعالى یوم القیامه على تل من نار حتى یخرج مما قاله فیه».

خطیب جمعه شهرامام(ره) در ادامه گفت گناه دروغ بستن و بهتان به انسانهای مومن از دیدگاه امیرالمومنین(ع) از آسمان بزرگتر است «البهتان على البرىء اعظم من السماء».

خطبه دوم


حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در خطبه دوم به مناسبتهایی اشاره کردند؛ ایشان به سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزای شیرازی(ره) در سال ۱۲۷۰ اشاره کرد و گفت: ناصرالدین شاه که چند مرتبه عازم فرنگ شده بود در سفر سوم اقدام به بستن قرارداد با انگلستان می کند که امتیاز توتون و تنباکو را به آنها داده، علماء و مردم متدین بعد از با خبر شدن از این پیمان اعتراض خود را به شاه رساندند و میرزای شیرازی فرمودند اگر دولت نمی تواند کاری بکند ما انجام خواهیم داد که باعث شد آن فتوای تاریخی خود را صادر فرماید که «الیوم استعمال تنباکو و توتون بأى نحو کان» در حکم محاربه با امام زمان علیه السلام است.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام به روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی و روز بین المللی خانواده اشاره کرد و مطالبی را در باب خانواده و همچنین زبان فارسی و توجه به حفظ آن بیان کرد.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به مساله مهم خروج آمریکا از برجام نیز اشاره کرد و گفت: خروج آمریکا از برجام منطق رهبری معظم انقلاب را در نامگذاری سالهای اخیر بر محور اقتصاد مقاومتی را ثابت کرد، نامگذاری این سالها به اقتصاد مقاومتی نشان می دهد که مقام معظم رهبری هوشمندانه و با بصیرت کامل طراحی دنیای غرب در وابسته کردن اقتصاد ایران به خارج مرزها را درک کرده و پادزهر آن را همان عمل کردن به اقتصاد مقاومتی دانسته است.

امام جمعه شهرامام(ره) گفت: خروج از برجام درسهایی داشت که میتوان به یکی از آنها اشاره کرد و آن این است که دشمنان نظام اسلامی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و این مطلب را رهبر عزیز در حرم مطهر رضوی در سال ۹۴ نسبت به آن تاکید کردند و فرمودند فریب لبخند طرف مقابل را نخورید.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام گفت: اگر با تدبیر لازم از تهدیدهای آمریکا عبور کنیم خروج آمریکا از برجام می تواند دستاوردهای فراوانی برای جمهوری اسلامی داشته باشد.

وی گفت: اصلی ترین هدف آمریکا از خروج برجام ایجاد شکاف میان مردم و میان مسئولان است که باید اتحاد و یکپارچگی ملی را حفظ کنیم تا در مقابل دو قطبی شدن ایستادگی کنیم و مردم باید بدانند که طبق فرمایش امام راحل جهالت است تصور کنیم آمریکا به صلاح ما یک قدم بردارد، آمریکا ابزاری جز تهدید و تحریم ندارد که ما باید از آن ترسی نداشته باشیم، اگر بخواهیم دشمن در ضربه زدن ناکام بماند باید بنیانهای اقتصادی کشور را محکم تر کنیم.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: خروج آمریکا از برجام برای دولت و ملت خود آمریکا تبعاتی دارد؛ شکاف بزرگتر بین آمریکا و اروپا، ایجاد دو دستگی در آمریکا و تعمیق بی اعتمادی عمومی ایران به آمریکا از آن تبعات است.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام به انتقال پایتخت رژیم غاصب اسرائیل به قدس شریف اشاره کرد و گفت: این یک امتحان برای دولت مردان کشورهای اسلامی است که باید دید چه واکنشی از خود نشان خواهند داد سازش اعراب و بن سلمان خبیث دلیل اصلی وسوسه اسرائیل برای انجام چنین کاری است و هم زمانی انتقال پایتخت با خروج از برجام بیان کننده این است که این سناریو را با هم دنبال می کردند.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به پیروزی نامزدهای حزب الله و جبهه مقاومت در انتخابات مجلس لبنان اشاره کرد و گفت: این پیروزی یک پیروزی بزرگ در صحنه سیاسی این کشور و حتی منطقه به شمار می آید و بیان کننده شکست دلارهای سعودی نیز هست.

امام جمعه شهرامام(ره) به فرارسیدن ماه بندگی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: بهترین عمل در این ماه خود سازی و ترک محرمات است.
1 + = 4