نماز عبادی سیاسی جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین عبادی سیاسی نمازجمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایتمدار، به امامت حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا موسایی امام جمعه موقت شهرامام(ره) در مصلای این شهر برگزار شد.

 

خطبه اول

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در خطبه اول نمازجمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی بیان کرد: اینکه قرآن کرارا به مسئله تقوا پرداخته به خاطر پرهیز از گناه و معصیت است.

حجت الاسلام والمسلمین موسایی همچنین با بیان اینکه باران رحمت الهی در ماه مبارک رجب نازل گردیده، افزود: این ماه به اعیاد پر خیر و برکتی مانند میلاد امام محمدتقی(ع) و ولادت مولی الموحدین حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب(ع) مزین شده است.

وی همچنین به واقعه ولادت امام علی(ع) در خانه خدا اشاره کرد.

و ادامه داد این سوال، سوال تاریخ است که در آن سه روز که فاطمه بنت اسد پس از شکافته شدن کعبه وارد آنجا شد و به آنجا پناه آورد، امیرالمومنین میهمان چه کسی بود؟ چه کسی در این سه روز از آن بانو پذیرایی کرد؟ امیرالمومنین در این مدت تحت تعلیم چه کسی بود؟ چه کسی از این مادر در موقع وضع حمل مراقبت و پرستاری کرد؟

مگر نه مریم مقدس فرزند عمران موقع به دنیا آوردن حضرت عیسی از معبد به جای دیگر هدایت شد و به او اجازه وضع حمل داده نشد. پس چرا مادر امام علی(ع) به خانه خدا راه داده می شود و امام علی(ع) در مقدس ترین مکان ها یعنی کعبه متولد می شود.

خطبه دوم

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در  خطبه دوم ضمن تبریک سالروز ولادت امام علی(ع) و فرا رسیدن سال نو به آغاز ایام البیض اشاره کرد و با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اعتکاف یکی از رویش های انقلاب اسلامی است، افزود: اعتکاف خلوت با ذات باری تعالی و برای نزدیکی به خداوند است.

وی همچنین نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی را نمایانگر توجه مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد و معیشت مردم دانست و بیان کرد: اگر از کالای تولید داخلی حمایت شود چرخ صنعت، کشاورزی و معیشت مردم خواهد چرخید و مشکل بیکاری مرتفع خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسایی رفراندوم ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ را بالاترین رفراندوم جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد، قطعا اگر روزی رفراندومی دیگر صورت گیرد مردم با همه مشکلاتی که وجود دارد به نظام جمهوری اسلامی ایران رای خواهند داد چرا که ملت ما به نظام و انقلاب اسلامی علاقه مند هستند و گواه این مطلب حضور پر شور مردم در پای صندوق های آرا در انتخابات سالیان اخیر و مراسمات راهپیمایی می باشد.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) از سازمان اوقاف و امور خیریه به خاطر اجرای طرح آرامش بهاری قدردانی کرد و گفت: سازمان اوقاف با یک کار جهادی در زمانی که ادارات تعطیل یا نیمه تعطیل  هستند اهتمام به برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه نموده.

وی همچنین تلاش اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول در مناطق تفریحی را قابل تحسین دانست و بیان کرد: طی سال های اخیر یکی از دغدغه های مردم متدین دزفول وضع فرهنگی ساحل دز، بویژه پارک علی کله است که اوقاف در این مکان هم وارد عمل شده و اقدام به اجرای برنامه های فرهنگی-تربیتی نموده که امیدواریم این اقدامات بیشتر شود و شاهد اجرای آن در سایر نقاط نیز باشیم.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در پایان هم زمان شدن روز طبیعت با سالروز وفات ام المصائب حضرت زینب(س) را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: روز طبیعت امسال مصادف است با سالروز وفات بزرگ بانویی که جوانان ما برای دفاع از حرمش فرسنگ ها دورتر به شهادت رسیدند، لذا باید در این روز احترام این بانو را نگه داریم.
6 + 5 =