نماز عبادی سیاسی جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار، به امامت حجت الاسلام والمسلمین احمد فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) در مصلای این شهر برگزار شد.

  

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) در خطبه اول به مساله ی ذکر و یاد خدا اشاره کردند و گفتند: خداوند در سوره احزاب آیه ۴۱الى۴۲ میفرماید (یا ایهاالذین آمنوا اذکر الله ذکرا کثیرا وسبحوه بکرة و اصیلا) ای کسانی که ایمان آورده اید خدا را فراوان یاد کنید و هر بامداد و شبانگاه تسبیحش بگوئید.

امام جمعه شهرامام(ره) گفت: خیلی از گرفتاریها و مشکلات و بیماریهای روحی و روانی با یاد و ذکر خدا برطرف میشود و انسان به سلامت روح و روان میرسد. خداوند در قرآن میفرماید (الابذکر الله تطمئن القلوب) همانا با یاد خدا است که قلبها آرامش پیدا میکند.

وی گفت: یکی از مصادیق ذکر قرآن است. پیامبر صلی الله علیه وآله و سلم میفرماید (علیک بتلاوة القرآن وذکر الله کثیرا فانه ذکر لک وی السماء ونور لک فی الارض ) برتوباد به تلاوت قرآن وذکر فراوان پروردگار همانا تلاوت قرآن سبب میشود نام تو در آسمان برده شود و نوری برای تو در زمین خواهد بود.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: همیشه باید به قرآن توجه کنیم و آیات قرآن را تلاوت کنیم. امام خامنه ای مد ظله العالی در یکی از فرمایشاتشان اینچنین سفارش فرمودند که حداقل روزی یک صفحه قرآن بخوانیم.

خطیب جمعه شهرامام(ره) یکی دیگر از مصادیق ذکر کثیر را بنابر فرمایش امام صادق علیه السلام تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها دانستند و گفتند: امام صادق(ع) فرموده (تسبیح فاطمة الزهرا علیها السلام من الذکر الکثیر الذی قال الله عزوجل اذکروا الله ذکرا کثیرا).

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام گفت: انسانهایی که از ذکر خداوند اعراض و دوری میکنند خداوند در رسوره طه فرموده که زندگی بد و نکبت باری خواهند داشت و در روز قیامت کور محشور میشوند و این به علت فراموشی ذکر و یاد خداوند است.

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) در خطبه دوم به چندین مناسبت اشاره کردند‌.

ایشان فرا رسیدن سال جدید و عید نوروز را به نمازگزاران تبریک گفتند و از خداوند متعال سالی با عزت و با برکت را برای همه مسألت کردند.

ایشان گفتند: عید یعنی بازگشت به فطرت پاکی که خداوند داده است. انسان در ایام عید باید دل را از کینه ها و دشمنی ها خالی کند. احسن الحالی که از خداوند طلب میکنیم، ‌یعنی باید تغییرات روحی داشته باشیم و اخوت و برادری را حفظ نمائیم. خداوند متعال یکی از نعمتهائی که در قرآن به آن اشاره فرموده، اخوت و برادری است. اخوت ایمانی مایه نجات از گرفتاریها می باشد.

امام جمعه شهرامام(ره) به شعار سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: چندین سال است که مقام معظم رهبری حفظه الله شعار سال را شعار اقتصادی می نمامند. این بیان کننده توجه حضرت آقا به مساله اقتصاد و معیشت مردم است.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: آنگونه که می بایست اقتصاد مقاومتی محقق نشد، برای تحقق اقتصاد قوی باید آفات و آسیب ها را شناخت. یکی از آسیب ها متکی بودن به نفت است که این غلط است چرا که روزی میرسد که نفت جوابگوی اقتصاد نخواهد بود. پس مسئولین باید به دیگر ذخایر و پتانسیل ها توجه کنند. اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی حاصل شود باید اقتصاد مردمی باشد.

امام جمعه شهرامام(ره) گفت: امسال را مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامیدند. مسئولین، تولید کنندگان، مدیران کارخانجات باید به کیفیت محصول توجه ویژه ای داشته باشند؛ اگر محصول و کالای ایرانی مرغوب و مناسب به دست مردم داده شود مردم استقبال خواهند کرد. متاسفانه گاهی محصولاتی به بازار وارد میشود که از کیفیت خوبی برخوردار نیست، این سبب میشود که مردم به سمت کالای خارجی سوق داده شوند؛ اگر به حدیث پیامبر(ص) همه دقت کنند که فرمود خداوند رحمت کند کسی را که کاری انجام دهد و محکم کار باشد، همه به سمت جنس و کالای ایرانی خواهند رفت. توجه به کالای ایرانی سبب تقویت چرخه ی اقتصاد و راه نجات جامعه از فقر است.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به دوم فروردین سالروز حمله رژیم پهلوی به فیضیه اشاره کردند و گفتند: با کاری که رژیم منحوس پهلوی انجام داد دشمنی خود را با اسلام ودین ثابت کرد.

وی همچنین به سالروز عملیات فتح المبین اشاره کرد و گفت: این عملیات با رمز یا زهرا س و با فرماندهی امام راحل آغاز شد که در آن رزمندگان اسلام پیروز شدند.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: هرکجا مردم به پروردگار و اهلبیت ع متکی شدند و تبعیت از ولایت و رهبری کرده اند موفق شده اند.

وی گفت: نعمت ولایت فقیه نعمت بسیار ارزشمندی است که خداوند به ما مرحمت فرموده، باید همه جامعه بیدار باشند و از بصیرت خود استفاده کنند تا دشمنان این ولایت را از ما نگیرند و ما را از آن جدا نکنند. در ایام گذشته فرقه شیرازی ها را دیدید که چه کردند کسانی که اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول ندارند بلکه جسارت را به جایی رسانده اند که ولایت فقیه را فرعون زمان میدانند، دفاع مقدس را زیر سوال می برند و آن را قبول ندارند؛ پس می طلبد که جوانان ما آگاه باشند تا در دام این شیاطین گرفتار نشوند. ‌‌امام باقر ع به جابر فرمود (یا جابر لاتذهبن بک المذاهب)‌‌‌ حزب و گروه ها تو را گول نزند و از مسیر تو را خارج نکنند. این سفارش متوجه همه ولایت مداران با بصیرت است.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به ششم فروردین و چهارمین سال حمله آل سعود خبیث به مردم مظلوم یمن اشاره کرد و گفت: آنهایی که دم از حقوق بشر می زنند دست به دست هم داده اند تا این امت مظلوم را از بین ببرند امتی که عربستان از هر وسیله ای استفاده میکند و به آنها حمله ور می شود. عربستان و آل سعود اگر غیرت داشتند در مقابل آمریکا می ایستادند. در این ایام ولیعهد خبیث عربستان به آمریکا سفر کرده تا نوکری خودش را برای ترامپ ثابت کند و بگوید هنوز شیری هست تا دوشیده شود. ترامپ گفته بود عربستان برای ما گاو شیرده است هر وقت شیرش تمام شد او را خواهیم کشت. آل سعود خبیث با تمام ذلت، نوکری خود را برای آمریکا ثابت می کند ولو به کشتن مردم یمن و دشمنی با حزب الله و جمهوری اسلامی ایران.

امام جمعه شهرامام(ره) به ولادت حضرت امام جواد علیه السلام اشاره کرد و فضایل و مناقبی از حضرت را بیان کرد.

در پایان به حدیثی از آن امام اشاره کرد و گفت: امام جواد ع میفرماید عمر انسان کوتاه باشد و با برکت بهتر است از عمر طولانی بی برکت و مرگ انسان به وسیله معصیت ناگوارتر است از مرگ به وسیله عزرائیل علیه السلام.

وی گفت: انسان از خداوند عمر طولانی با برکت طلب نماید و از اوبخواهد که گرفتار گناه نشود. انسان هایی که اهل گناه و تفرقه و نفاق هستند مردگان خوابیده در گورستان از آنها بهتر و مفیدترند.
8 + 8 =