نماز عبادی سیاسی جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین باشکوه نماز شهرامام(ره) با حضور مردم متدین و ولایت مدار به امامت حجت الاسلام والمسلمین احمد فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) در مصلای این شهر برگزار شد.

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره) در خطبه اول سیزده بهمن بعد از حمد و ستایش پروردگار و فرستادن درود و سلام به اهل بیت و سفارش به رعایت تقوای الهی به آیه ۲۳ از سوره مبارکه شوری اشاره کردو گفت: خداوند در این آیه به پیامبر اکرم(ص) میفرماید «قل لااسئلکم علیه اجرا الا المودة فی القربى» ازشما اجر و پاداش( مادی) نمیخواهم جز اینکه مودت به قربی و اهل بیتم داشته باشید.

امام جمعه شهرامام(ره) گفت: یکی از نعمت هایی که خداوند به ما داده محبت و مودت به خاندان عصمت و طهارت است که شکر این نعمت با تبعیت از آنها حاصل خواهد شد، محبتی که همراه با تبعیت باشد فواید زیادی دارد که از آن فواید این است که پیامبر(ص) فرمودند «الا ومن مات علی حب آل محمد مات شهیدا» هرکس بر دوستی اهل بیت بمیرد شهید است و در روایت دیگری فرموده «من رزقه الله حب الائمه من اهل بیتی ففد اصاب خیر الدنیا والاخره فلا یشکن احد انه فی الجنه» هرکس را خداوند محبت امامان از اهل بیتم را به او عنایت کنید خیر دنیا و آخرت را به دست آورده و کسی شک و تردید نداشته باشد که آن شخص در بهشت است.

خطیب جمعه شهرامام(ره) در ادامه خطبه اول گفتند: اسلام و دین بدون مودت و محبت به اهل بیت نجات بخش نیست، اسلام بدون ولایت و محبت همچون ساختمان بدون پی و اساس میباشد، لذا در حدیثی پیامبر(ص) فرموده لکل شی اساس و اساس الاسلام حبنا اهل البیت، هرچیزی اساسی دارد و اساس اسلام محبت ما اهل بیت است.

خطبه دوم

خیطب جمعه شهرامام(ره) در خطبه دوم بعد از حمد پرودگار و فرستادن سلام و صلوات بر اهل بیت علیهم السلام و سفارش مجدد به رعایت تقوای الهی به چندین موضوع و مناسبت اشاره کردند. ابتدا به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره کردند و گفتند: حضرت فاطمه(س) اولین مدافع ولایت و امامت و مدافع غدیر است. فاطمه(س) آن بانویی است که امام زمان(عج) آن را برای خود الگو و اسوه میداند. یکی از خصوصیات حضرت زهرا(س) نا امید کردن دشمن بود، همان شخصیتی که بارها پیامبر(ص) فرمود «فداها ابوها» پدرش فدای او گردد.

وی گفت: او شخصیتی است که وقتی نابینا همرا پیامبر(ص) به در خانه او میرود، حضرت بعد از اینکه در حجاب کامل خود را مستور میکند، درب خانه را باز میکند، پیامبر سوال میکند که این شخص نابینا است و نمی بیند فاطمه جواب میدهد؛ اگر او نمی بیند من او را می بینم و او عطر و بو را استشمام میکند. همین زهرا روزی بر خود واجب میداند که به مسجد برود و از امام خویش دفاع نماید و خطبه بخواند و جایگاه امام را به خوبی مشخص کند و خلیفه را مورد استیضاح قرار بدهد.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: زنان و مردان ما باید مرام و غیرت فاطمی داشته باشند، وقتی حضرت خود را مقابل نابینا می پوشاند، چرا بعضی از دختران و زنان مملکت اسلامی بی حجابی را حق خود میدانند و متاسفانه بعضی از مردان با آنها هم صدا و هماهنگ شده اند، همه باید بدانیم حجاب حق الله است همانطور که نماز حق الله است مگر در این مملکت در زمان رضا شاه ملعون بحث کشف ححاب پیش نیامد، زنانی بودند که به خاطر عفت و حجاب خود خانه نشین شدند و از منزل بیرون نیامدند مگر به ضرورت. رضا شاه نتوانست چادر و روسری از سر زنان مسلمان دربیاورد، ولی متاسفانه امروزه شاهد هستیم که در بعضی شهرها بعضی دختران و زنان خود کشف حجاب میکنند و در کوچه و خیابان راه میروند و این را آزادی میدانند عده ای خائن وطن فروش هم پیاله غرب شده اند و روز چهارشنبه را به نام چهارشنبه سفید نامید ه اند که اگر ادامه داشته باشد از چهارشنبه سیاه سیاه تر خواهد شد.

وی ادامه داد: مسئولین امر باید ببینند ایراد کار کجاست که چنین میشود وچاره چیست.

امام جمعه شهرامام(ره) به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کردند و گفتند بعد از چهار دهه باید ببینیم آیا دولت انقلابی حاصل شده است؟ مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای در سخنانی چنین فرموده اند که انقلاب اسلامی پیروز شد، اما هنوز برای رسیدن به دولت اسلامی و جمهوری اسلامی راه طولانی است که اگر به هنجارهای زمان قبل از انقلاب که باعث پیروزی شد دقت شود و البته نیاز هم هست، می تواتیم دولت و جمهوری اسلامی داشته باشیم.

خطیب جمعه شهرامام(ره) گفت: متاسفانه بعضی از صاحبان منصب و پست و مقام که از برکت خون شهداء و مجاهدت امت شریف ایران به آن جایگاه رسیده اند فقط ادای انقلابی گری را در می آورند و عملا اهل انقلاب نیستند. چنین افرادی بدانند که گرفتار ذلت خواهند شد.

وی گفت: دریک سخنرانی امام راحل(ره) در دیدار با خانواده شهدا می فرمود وقتی مادران و پدران جوان ازدست داده را می بینم نمیتوانم به صورتشان بنگرم، نمیتوانم ازآنها تشکر کنم.

امام جمعه شهرامام(ره) گفت: مسئولینی که ادعای انقلابی گری دارند، در رعمل ثابت کنند. مبادا کردار و رفتار ما طوری باشد که بعضی ها از انقلاب برگردند.

وی در ادامه گفت: از عوامل پیروزی انقلاب مساجد و حضور روحانیون و جوانان در آن مساجد بود که البته الآن نیز باید چنین بشود یک طلبه و یک مسئول خود را نباید جدای از دیگران بداند. مگر امام(ره) نفرمود صاحبان انقلاب پابرهنگان هستند، یعنی کسانی که ریگی به کفش ندارند و دین خود را اداء کرده اند و یکی از برکات انقلاب وجود نمازجمعه است که شکر این نعمت حضور پرشور و گرم همه خاصه مسئولین و طلاب و ائمه جماعات میباشد که متاسفانه این گله مندی اکثر مردم ایران است که چرا خود امامان جماعات حضور پررنگی در بعضی نمازجمعه ها ندارند. وقتی ما حدیث برای مردم میخوانیم که شرکت در نمازجمعه این فواید و فضایل را دارد و شرکت نکردن چه مضراتی خواهد داشت، اگر شرکت نکنیم باور و عقیده مردم سست خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام به پیام مهم رهبر معظم انقلاب به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اشاره کرد و گفت: این پیام حاوی مطالب بسیار مهم است که باید توجه ویژه به آن داشت در این پیام به جایگاه و اهمیت دانشجویان در آینده کشور و ملت اسلامی اشاره شده است که البته چنین نگاهی را پیامبر(ص) به جوانان زمان خود داشت. امام راحل هم چشم امید به این قشر از جامعه داشت.

وی گفت: یکی دیگر از مطالب نقش دانشجویان در حل معضلات امت اسلامی بود و دیگر اینکه دانشجو زمان کنونی خویش را باید بشناسد و در کنار آن اهل تحقیق و پژوهش و خودسازی و تربیت دینی باشد و بسیار مراقب دشمنان نیز باشد.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به روز فن آوری فضایی که از افتخارات کشور است اشاره کردند و این روز را به فناوران تبریک گفتند همچنین به ۱۹بهمن روز نیروی هوایی و اعلام همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و دیدار آنان با امام راحل(ره) اشاره کردند و این روز را به همه نظامیان و ارتشیان خاصه همافران تبریک گفتند.

خطیب جمعه شهرامام(ره) به سالروز تشکیل مجمع مصلحت نظام توسط امام راحل(ره) در سال ۶۶ اشاره کرد و گفت: ابن مجمع همانند بازوی قدرتمندی برای رهبری معظم است.

وی به حضور داعش در افغانستان نیز اشاره کرد و گفت: طبق فرمایش امام خامنه ای که در درس خارج خود داشتند؛ هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضورش در منطقه و ایجاد حاشیه امن برای رژیم غاصب صهیونیزم است و هدف اصلی استکبار مشغول سازی مسلمانان به کشتار یکدیگر است تا بتواند از فرصتها به نفع خود استفاده کند.

امام جمعه شهرامام(ره) در پایان به اولین سخنرانی ترامپ در سال حدید در کنگره آمریکا اشاره کرد و گفت اول باید بگویم که این ترامپ دیوانه یک معضل است که سبب سرافکندکی نخبگان کشور خود، هم شده، شخص احمق که طبق فرموده رهبری عزیز یک گانگستر است. ترامپ در اولین سخنرانی خود که به عنوان وضعیت کشور انجام داد بیشترین سخنرانی به مسایل اقتصادی اختصاص داد و البته به موضع گیری دولت آمریکا در قبال ایران نیز اشاره کرد به اغتشاشات دی ماه اشاره کرد و صراحتا از پشتیبانی و حمایت آمریکا از اغتشاشگران سخن به میان آورد که باید بگویم چقدر ذلیل است آن امتی که ترامپ را تکیه گاه خود بداند و ترامپ خوب بشنود ودقت کند ما شیعیان همان امامی هستیم که در مقابل دشمنان فرمود هیهات من الذله، شعار امروز ما هم همان شعار امام حسین(ع) است و ما به این سخن امام راحل نیز باور داریم که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.
1 + 8 =