نماز عبادی سیاسی جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته شهرامام(ره) به امامت حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره) در مصلای این شهر برگزار شد.

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره) پس از حمد و ثنای الهی و توصیه همگان به رعایت تقوای الهی گفت: کسی که تلاش می کند که رزق و روزی حلالی را برای خانواده خود به دست بیاورد، مثل مجاهدی است که در راه خدا جهاد می کند.

وی گفت: انسان مومن و مسلمان کسی است که تلاش می کند رزق و روزی حلالی به دست بیاورد و بر خانواده خود سخت نمی گیرد. یکی از آسیب های اجتماعی این مساله است که پدر خانواده تلاش می کند و وسعش هم بیشتر از این نیست و حد محدودی دارد و خانواده باید متوجه باشند و او را درک کنند و بلند پروازی نکنند، اما گاهی وقت ها پدر خانواده وضعیت و درآمد خوبی دارد و بیشتر از آن چیزی است که خانواده احتیاج دارد اما بر عیال و فرزندانش سخت گیری می کند که این اخلاق پسندیده ای نیست، درست است که اسراف و تبذیر خوب نیست اما رعایت اعتدال و انصاف باید رعایت شود.

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی در خطبه دوم پس از حمد الهی و فرستادن درود و صلوات بر اهل بیت علیهم السلام و سفارش مجدد به رعایت تقوای الهی گفت: تمام گرفتاری های انسان در دنیا به خاطر رعایت نکردن تقوای الهی است و در مقابل اگر انسان سعادت دنیا و آخرت را می خواهد باید تقوای الهی را رعایت کند.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) حادثه غرق شدن نفتکش سانچی دل همه مردم ایران را جریحه دار کرد که به خانواده های محترمشان تسلیت و تعزیت عرض می نماییم و از مسئولین ذی ربط می خواهیم که تدابیری را اتخاذ کنند تا دیگر شاهد این حوادث دردناک نباشیم.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی به انتصاب حجت الاسلام والمسلمین علی اکبری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان ریاست جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی به مدت بیست سال در این سمت تلاش مخلصانه و مجاهدانه کردند که به ایشان خسته نباشید عرض می کنیم و به ریاست جدید این شورا که یک چهره نام آشنا هستند تبریک گفتند.

وی گفت: نمازجمعه یکی از برکات جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) گفت: نمازجمعه یک نعمتی است که الحمدلله شهر ما هم از این نعمت برخوردار است و ان شاالله مردم هم شکر گذار این نعمت باشند و بنابرفرموده مقام معظم رهبری نمازجمعه یک قرارگاه فرهنگی است.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی به دیدار شرکت کنندگان در سیزدهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: حضرت آقا فرمودند که در جنگ نرم هم می توان استکبار را شکست داد کما این که در جنگ سخت دشمن را شکست دادیم.

وی گفت: مساله دیگری که حضرت آقا تاکید فرمودند: توجه جهان اسلام به مسائل اصلی خود و مساله فلسطین است و دشمن تمام تلاشش را انجام می دهد تا مسلمانان را به جان هم بیاندازد و به خودشان مشغول کند و متاسفانه بعضی حکام کشورهای اسلامی همچون عربستان پلید در زمین دشمن بازی می کنند و دارند به مسلمانان مظلوم ضربه می زنند.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) به ۲۹ دی (اول جمادی الاول) روز هوای پاک و روز غزه اشاره کرد و سخنانی را در این خصوص بیان فرمود.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی به روز سه شنبه سوم بهمن ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) اشاره کرد و روز پرستار را به تمام پرستاران و بهورزان زحمتکش، تبریک گفت.
+ 8 = 17