هیلاری کلینتون هم وارد گود «حمایت» از اغتشاشگران شد

در ادامه حمایت‌های آمریکایی‌ها از اغتشاشات اخیر در ایران، وزیر خارجه اسبق و نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا هم از این اغتشاشات حمایت کرده است.

به دنبال تجمع اعتراضی غیرقانونی روز پنجشنبه جمعی از افراد در مشهد که با شعارها و مطالبات اقتصادی مردم همراه شد، روز جمعه هم برخی نقاط کشور شاهد تجمعاتی محدود بود.

به دنبال این تحولات بود که روز شنبه(دیروز) تهران و چند شهر در ایران، باز هم شاهد برخی تجمعات غیرقانونی بود؛ تجمعاتی که با حمله به اموال عمومی دیگر رنگ اغتشاش به خود گرفت.

آمریکایی‌ها ;I از رئیس‌جمهور گرفته تا رئیس مجلس نمایندگان، وزارت خارجه و برخی دیگر از چهره‌های دولت این کشور از آغاز این موضوع، حمایت علنی خود را از اغتشاشات اعلام کرده‌اند، همچنان هم به حمایت‌هایشان ادامه می‌دهند.

در تازه‌ترین اعلام حمایت‌های آمریکایی‌ها از اغتشاشات در ایران، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق و نامزد دموکرات و ناکام انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا هم وارد گود شده است.

او که در مقام وزیر خارجه آمریکا حامی فتنه سال ۱۳۸۸ بود و بارها از تلاش‌های خودش برای اعمال «تحریم‌های فلج کننده» علیه ایران ابراز خرسندی کرده است، حالا بار دیگر در مقام حمایت از اغتشاشات در ایران برآمده است.

کلینتون در توئیتر خود، با ادعای اینکه اغتشاشاگران، «معترضانی» هستند که «در حال اعتراض برای آزادی و آینده‌ای که سزاوارش  هستند»، افزود: «امیدوارم که دولت آنها مسالمت‌آمیز پاسخ دهد و از امیدهای آنها حمایت کند».
+ 1 = 5