نماز عبادی سیاسی جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار ، به امامت حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره) در مصلای این شهر برگزار شد.

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره) در خطبه اول پس از حمد و ثنای الهی و توصیه همگان به رعایت تقوای الهی گفت: انسان باید در همه شئونات زندگی تقوا را رعایت کند و در نظر داشتن خداوند تبارک و تعالی در سرار زندگی.

وی گفت: اگر انسان خداوند را ناظر بر اعمال خود ببیند، در انجام اعمال خود دقت می کند و حواسش را جمع می کند که خدایی ناکرده چیزی خلاف ناظر و محبوب خود انجام ندهد.

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی در خطبه دوم پس از سلام و تحیت به درگاه خداوند باری تعالی و ائمه معصومین علیهم السلام و توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: تذکرات و انتقادهای ائمه محترم جمعه از باب دلسوزی است و با هیچ مسئولی دشمنی ندارند چونکه ائمه جمعه در متن مردم حضور دارند و صدای شکستن استخوان های مردم را زیر بار فشارهای اقتصادی و مسائل زندگی می شنوند و مردم هر موقع از همه جا درمانده شدند پیش ائمه جمعه می آیند و با آن ها درد و دل می کنند و انتظار دارند که این درد و دل ها انعکاس پیدا بکند و مشکل آن ها حل شود. از این باب وقتی ائمه جمعه مسائلی را عرض می کنند از باب دشمنی و مچ گیری نیست بلکه مشکلات و درد و دل های مردم را عرض می کنند.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) از مسئولین از مسئولین علوم پزشکی شهرستان جهت زحماتی که برای مردم می کشند تقدیر و تشکر کرد و گفت: ما انتظار زیادی از مسئولین علوم پزشکی داریم که از پزشکان و متخصص، متدین، متعهد و لایق بیشتر استفاده کنند و خدایی ناکرده اشتباه چند نفر باعث نشود تا مجموعه ی این بخش خدوم زیر سوال برود و دقت بیشتری در این خصوص داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی گفت: انتقال آب از استان خوزستان یک فاجعه است که در آینده مشکلات زیادی را برای مردم این منطقه ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد؛ حرف ما این نیست که هموطنان عزیزمان از آب محروم باشند بلکه می گوییم کار باید کارشناسی شده و با دقت بیشتری انجام شود و از نمایندگان محترم استان می خواهیم که پیگیر این قضیه مهم و حیاتی مردم باشند.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) به تنظیم بودجه سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: باید توجه داشته باشیم که از شتاب زدگی در بیان طرح موضوعاتی که باعث یاس و ناامیدی و بلکه سو استفاده دشمنان نظام برای القای ناکارآمدی نظام اسلامی می گردد و اگر انتقاد و نصیحتی می شود به خاطر بهتر عمل شدن این کارهاست.

وی گفت: ولی متاسفانه بودجه سال ۹۷ نواقصی دارد که می طلبد نمایندگان محترم با دقت بیشتری به این مسئله نگاه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی ۲۵ آذر روز پژوهش را خدمت پژوهشگران عزیز تبریک و گفت: امیدواریم که ان شاالله این پژوهش ها و تحقیق ها در متن مسائل جاری مردم وارد شوند.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) ۲۶ آذر روز حمل و نقل و رانندگان را خدمت این قشر خدوم و زحمتکش تبریک گفت.

وی به ۲۷ آذر شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح اشاره کرد و گفت: این روز را روز وحدت حوزه و دانشگاه نامیده اند.

حجت السلام والمسلمین ملک محمدی به روز ملی مبارزه با خشونت و افراطی گری اشاره کرد و گفت: ایران قربانی این موضوع است.

وی در پایان یاد و خاطره شهید تندگویان را گرامی داشت.
3 + 9 =