نشست مشترک مسئولین آموزش در شهرامام(ره)

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه، در راستای بازگشایی باشکوه مدارس و فراهم کردن تمهیدات لازم جهت شروع سال تحصیلی جدید در واحدهای آموزشی شهر امام(ره)، پیش از ظهر سه شنبه، نشست مشترکی با حضور حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره)، مسئولین آموزش و پرورش دزفول، رئیس و اعضای شورای اسلامی، شهردار و مدیران مدارس شهر امام(ره) در محل سالن جلسات شورای اسلامی این شهر برگزار گردید.

در ابتدای این نشست ، رئیس شورای اسلامی شهر امام(ره) در سخنانی ضمن خوش آمدگویی به مسئولین آموزش و پرورش و قدردانی از زحمات مدیریت آموزش و پرورش در رفع نیازهای آموزشی و پرورشی دانش آموزان، ابراز امیدواری کرد با همکاری مستمر شورا و آموزش و پرورش، بسیاری ازمشکلات و موانع پیش رو برداشته شده و آموزش و پرورش بیش ازپیش مسیر رشد و شکوفایی خود را طی نماید.

امام جمعه شهر امام(ره) نیز در این نشست در سخنانی با بیان اینکه جایگاه تعلیم و تربیت در دین اسلام جایگاهی بسیار والا و ارزشمند است، گفت: در جامعه اسلامی حرمت معلم، حرمت پیامبر(ص) است.

حجت الاسلام و المسلمین فیض الاسلام افزود: سنگین ترین وظیفه در جامعه که همانا تربیت انسانهای مفید است به معلمان محول شده است.

وی با اشاره به ویژگیهای انسانهای مفید تصریح کرد: دینداری، تدبیر و اندیشه، باحیا بودن، اخلاق نیکو و حریت، پنج مشخصه اصلی وجود یک انسان مفید در جامعه است که وقتی این ویژگیها در وجود شخصی وجود داشته باشند نه تنها برای خود بلکه برای دیگر افراد جامعه نیز سودمند و نافع خواهد بود.

امام جمعه شهر امام(ره) خاطرنشان کرد: احیای اصل حریت یا همان آزادگی در جامعه وظیفه و رسالت اصلی متولیان عرصه تعلیم و تربیت است که باید متولیان تعلیم و تربیت این مهم را در ضمیر افراد جامعه نهادینه کنند.

دراین نشست کارشناس مسئول ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش دزفول نیز در سخنانی ضمن تبریک انتصاب رئیس و اعضای جدید شورای اسلامی شهر امام(ره)، شوراها را برآمده از دل مردم دانست و افزود: شوراها نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری های کلان شهری دارند که نفع تصمیمات صحیح اتخاذ شده به مردم باز می گردد.

 حسن ظهوریان تأکید کرد: مدیران مدارس باید با بهره گیری از توان و ظرفیت بالای خیرین نیکوکار در راستای مرتفع نمودن مشکلات موجود در مدارس خود اهتمام ورزند.

توجه به توسعه زیر ساخت های آموزشی و پرورشی در مناطق محروم و کم برخوردار، لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس، وجود تعاملات فرابخشی جهت ارتقاء سطح آموزشی، لزوم آموزش های شهروندی در مدارس و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز مدارس، از مهمترین مباحث این نشست بود که مسئولین شهر امام(ره) به آنها اشاره کردند و خواستار رسیدگی به موارد یاد شده از سوی مسئولین شهرستان شدند.

در این نشست همچنین مدیران مدارس شهر امام(ره) مشکلات و معضلات آموزشی و پرورشی مدارس خود را بیان کردند و مسئولین آموزش و پرورش حاضر در جلسه به سئوالات ارائه شده پاسخ گفتند.

گفتنی است در شهر امام (ره) ۸ واحد آموزشی فعالیت می کنند.

Picture 022

Picture 010

Picture 014
4 + 8 =